Sistemi ZINGA omogočajo cinkanje na terenu, v delavnici, brez tehnoloških izvrtin in z povsem enostavnim nanašanjem! ZINGA protikorozivni premazi se nanašajo s čopičem, valjčkom ali pištolo. V suhem ostanku premaza ZINGA je 96% cinka. Za bolj dekorativne površine, se lahko uporabi ZINGALU, ki ima v suhem ostanko 90% cinka in 4% aluminija, ali pa se za zgornji sloj uporabi ALU premaz.
Premazi ZINGA so zelo primerni za obnovitev pocinkanih površin, docinkavanje vroče cinkanih konstrukcij ali popravila cinkanih konstrukcij, strojev in naprav. Cinkate lahko sedaj sami v udobju vaše delavnice ali pa na terenu. Premazi ZINGA nudijo številne prednosti pred vročim cinkanjem ali metalizacijo.
Stalno imamo na zalogi večjo količino premazov v vseh embalažah, ki so na voljo za prodajo v sprejih in kanticah (1 / 5 / 25 kg).
Za več informacij nam pišite ali pokličite.
PREDNOSTI & KARAKTERISTIKE
Ko je premaz popolnoma zmešan, se lahko nanaša z klasičnim čopičem, valjčkom s kratkimi vlakni, klasično ali airless pištolo.
Nanaša se lahko pri temperaturi med -15 C do +40 C, pri maksimalni vlagi 95% in točko rosišča 3 C nad temperaturo jekla. Osnovni material (jeklo) mora kot pri ostalih zaščitah biti brez kontaminacije, olj ali nečistoč.
Delovanje pri temperaturah okolja ne zvija konstrukcij (kot je to pri vročem cinkanju) in ni energijskih izgub.
ZINGA ima eno najkrajših časov sušenja v industriji prekrivanja kovin! Premaz je suh na dotik v 10 minutah pri temperaturi 20 C (pri 40 mikronih debeline). Dodaten premaz ZINGE se lahko aplicira po eni uri po tem ko je suho na dotik (s pištolo, po 2 urah s čopičem/valjčkom), in z drugimi barvami po 6-24 urah po osušitvi na dotik.
ZINGA vsebuje toliko cinka v premazu, da ne tvori zaprtega filma na površini, ker je premaz porozen. Koncentracija volumna pigmentov (Pri ZINGI je so pigmenti cink), presega kritično volumensko koncentracijo pigmenta premaza. To pomeni, da ni vsak delec cinka obkrožen z vezivom in tako ohranja dober kontakt med delci cinka in posledično dobro električno prevodnost (kar zagotavlja aktivno katodno zaščito).
ZINGA ni barva in se ne obnaša kot barva. Ko je barva poškodovana, se bo začela lupiti oz. krušiti. Tudi če barvo udariš s kladivom, se bo sloj poškodoval in bo razpokal. Te razpoke so šibka območja, kjer bo vlaga in voda pronicala in se bo pričela korozija.
ZINGA se ne obnaša na tak način, ampak bolj kot osnovni material spodaj – jeklo. Ko ga udariš s kladivom, se bo cink umaknil / ukrivil skupaj z jeklom.
Zaradi tega se lahko izdelke premazane z ZINGO tudi krivi (do določene mere).
Ena najbolj prepričljivih prednosti ZINGE je, da se jo lahko dopolni – recharga. Vsak nov sloj ZINGE bo prejšni sloj delno utekočinil, tako da se tvori nov homogen sloj. Tako ni tveganja, da bi imeli več različnih nehomogenih slojev, ki lahko povzročijo lupljenje.
Priprava površine pred dopolnjevanjem je minimalna – odstraniti je potrebno le cinkove soli iz površine. Odvisno od starosti ZINGA sloja in okolice, se to lahko naredi z pranjem z vodo, priporočljivo s paro (vročo vodo) pri pri 80 C in 150 barih ali z zelo zelo rahlim peskanjem.
Ta lastnost dopolnjevanja je uporabna, če je potrebno na konstrukciji dodatno narediti luknje ali določene deli variti, ali če mora konstrukcija biti transportirana. V tem primeru prvi sloj služi kot prajmer in lahko prevzame poškodbe pri manipulaciji. Kasneje se zadnji sloj ZINGE aplicira na celotno površino še enkrat, ali le na poškodovana in dodelana mesta. Vari morajo biti pred aplikacijo očiščeni. Popravila sloja bodo po določenem času nevidna.
Send inquiryA constant control of the technological process according to ISO
standard and good organisation in the company gives us the
possibility to form market competitive prices.